Lira turecka Warszawa

Flaga Turcji

Lira turecka (TRY) jest oficjalną walutą Republiki Turcji, wprowadzona do obiegu w styczniu 2009 roku, zastępując tzw. nową lirę turecką. Lira turecka obowiązuje również na terytorium uznawanego wyłącznie przez Turcję Cypru Północnego. Nazwa waluty pochodzi od jednostki wagi srebra, używanej w starożytnym Imperium Rzymskim. 1 TRY dzieli się na 100 kuruszy. Obecnie w obiegu znajdują się monety o nominałach 1, 5, 10, 25 i 50 kuruszy oraz 1 lira, a także banknoty o nominałach 5, 10, 20, 50, 100 i 200 lir.

Kurs liry tureckiej jest obecnie w porównaniu do złotówki bardzo niski, co jest w największej mierze efektem nieumiejętnie prowadzonej przez turecki rząd polityki gospodarczej w ostatnich latach oraz postępującej inflacji. Na kurs liry ma wpływ również ogromne zadłużenie zagraniczne Turcji i kryzys walutowy z 2018 roku.

Kantor wymiany walut Korona w Warszawie oferuje konkurencyjne ceny hurtowe zakupu i sprzedaży liry tureckiej oraz wielu innych walut – zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą!

Aktualny kurs liry tureckiej

Skup liry tureckiej:

Sprzedaż liry tureckiej: