Kurs kuny chorwackiej Warszawa

Flaga Chorwacji

Kuna chorwacka (HRK) to oficjalna waluta Republiki Chorwacji, wprowadzona do obiegu po raz pierwszy w latach 1941-1945. W późniejszym okresie zastąpiona przez dinara, została ponownie wprowadzona do obiegu w roku 1994. Nazwa „kuna” jest bezpośrednim nawiązaniem do skór kun, które były w okresie średniowiecza używane na terenie Chorwacji jako jednostka płatnicza. 1 HRK dzieli się na 100 lip. Aktualnie w obiegu znajdują się monety o nominałach 1, 2, 5, 10, 20 i 50 lip oraz 1, 2 i 5 kun, a także banknoty o nominałach 10, 20, 50, 100, 200, 500 i 1000 kun.

Chorwacja jest popularnym kierunkiem turystycznym dla Polaków, co sprawia, że kuna cieszy się dużym zainteresowaniem zwłaszcza w okresie wakacyjnym. Kurs kuny chorwackiej cechuje się względnie niewielką zmiennością ze względu na to, że jest stabilizowany przez Narodowy Bank Chorwacji. W praktyce oznacza to dość duże uzależnienie kursu kuny od bieżącego kursu euro.

Kantor wymiany walut Korona w Warszawie oferuje konkurencyjne ceny hurtowe zakupu i sprzedaży kuny chorwackiej oraz wielu innych walut – zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą!

Aktualny kurs kuny chorwackiej

Skup kuny chorwackiej:

Sprzedaż kuny chorwackiej: