Kurs hrywny Warszawa

Kurs hrywny

Hrywna ukraińska (UAH) to oficjalna waluta Ukrainy, wprowadzona do obiegu w 2006 roku zamiast obowiązujących wcześniej karbowańców. Nazwa „hrywna” pochodzi od średniowiecznej jednostki miary wagi srebra – grzywny. 1 UAH dzieli się na 100 kopiejek. Aktualnie w obiegu znajdują się monety o nominałach 1, 2, 5, 10, 25 i 50 kopiejek oraz 1 i 2 hrywny, a także banknoty o nominałach 1, 2, 5, 10, 20, 50, 100, 200 i 500 hrywien.

Pomimo utrzymującego się od kilku lat niezwykle niskiego kursu hrywny ukraińśkiej na poziomie poniżej 20 groszy, UAH cieszy się stałym zainteresowaniem z uwagi na wzmożony ruch turystyczny z Polski na Ukrainę, jak i na emigrację zarobkową wielu obywateli z Ukrainy do Polski. Kurs hrywny jest bezpośrednio zależny od sytuacji na Ukrainie, co sprawia, że jest to waluta niestabilna i cechująca się sporymi wahaniami wartości.

Kantor wymiany walut Korona w Warszawie oferuje konkurencyjne ceny hurtowe zakupu i sprzedaży hrywny ukraińskiej oraz wielu innych walut – zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą!

Aktualny kurs hrywny

Skup hrywny:

Sprzedaż hrywny: