Kurs euro Warszawa

Euro

Euro jest wspólną walutą, obowiązującą w większości państw Unii Europejskiej – na chwilę obecną zastąpiła waluty krajowe w 19 krajach. Ponadto euro stanowi prawny środek płatniczy w 11 krajach lub obszarach znajdujących się poza UE (m.in. w Watykanie, Monako, San Marino czy w Czarnogórze). Do obiegu gotówkowego euro wprowadzono w 2002 roku. 1 EUR to 100 centów. W obiegu aktualnie znajdują się monety o nominałach 1, 2, 5, 10, 20 i 50 centów, 1 i 2 euro oraz banknoty o nominałach 5, 10, 20, 50, 100, 200 i 500 EUR.

Dla Polski kurs euro ma ogromne znaczenie z uwagi na to, że zdecydowana większość handlu zagranicznego jest prowadzona przez nasz kraj w obrębie strefy euro. Pewna część zadłużenia Polski jest denominowana w tej walucie, w euro również są pozyskiwane środki z dotacji unijnych. Kwota euro w aktualnym obiegu wynosi obecnie ponad 751 miliardów EUR, co stawia ją na pierwszym miejscu pod względem wartości gotówkowej. Około 27% światowych rezerw walutowych jest liczone w euro.

Kantor wymiany walut Korona w Warszawie oferuje konkurencyjne ceny hurtowe zakupu i sprzedaży euro oraz wielu innych walut – zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą!

Aktualny kurs euro

Skup euro:

Sprzedaż euro: