Kurs dolara Warszawa

Dolary

Dolar amerykański (USD) to oficjalna waluta Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, używany jest jednak także w innych krajach (np. w Portoryko, Salwadorze czy Zimbabwe). 1 dolar amerykański dzieli się na 100 centów. Od 1861 roku w USA możliwe jest dokonywanie płatności przy użyciu dowolnych znaków pieniężnych wyemitowanych w tym kraju, także banknotami ze starych emisji.

Od wielu lat USD jest jednym z najważniejszych filarów finansowych współczesnego świata z uwagi na wysoką stabilność i niską podatność nawet na duże zmiany w obrębie rynku finansowego. Kurs dolara ma ogromne znaczenie dla wielu gospodarek, w tym także i polskiej – od jego wysokości zależy bowiem to, ile płacimy w Polsce za różnego rodzaju towary importowane, a polski bank centralny dysponuje zapasem aktywów wycenianych w USD. Kurs dolara amerykańskiego jest również istotny dla stabilności międzynarodowego rynku finansowego, ponieważ to właśnie USD jest globalną walutą rezerwową.

Kantor wymiany walut Korona w Warszawie oferuje konkurencyjne ceny hurtowe zakupu i sprzedaży dolara amerykańskiego oraz wielu innych walut – zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą!

Aktualny kurs dolara

Skup dolara:

Sprzedaż dolara: