Korona norweska Warszawa

Flaga norwegii

Korona norweska (NOK) jest oficjalną walutą Królestwa Norwegii, wprowadzoną do obiegu w 1875 roku i akceptowaną w części sklepów przygranicznych w Szwecji i Finlandii. 1 NOK dzieli się na 100 øre, jednak ze względu na utratę siły nabywczej oraz wysokie koszty produkcji monet øre wycofano z obiegu gotówkowego w roku 2012 (od tamtego czasu øre funkcjonuje jedynie w formie elektronicznej). W obiegu aktualnie znajdują się monety o nominałach 1, 5, 10 i 20 koron oraz banknoty o nominałach 50, 100, 200, 500 i 1000 koron.

Kurs korony norweskiej ma duże znaczenie dla krajowego importu i eksportu, jak również dla dużej liczby polskich pracowników zatrudnionych na terytorium Norwegii. Z uwagi na swą specyfikę korona norweska stanowi niemal 2% światowego handlu walutami – wynika to z faktu dużych wahań kursowych, zależnych od zmian cen ropy naftowej.

Kantor wymiany walut Korona w Warszawie oferuje konkurencyjne ceny hurtowe zakupu i sprzedaży korony norweskiej oraz wielu innych walut – zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą!

Aktualny kurs korony norweskiej

Skup korony norweskiej:

Sprzedaż korony norweskiej: