Dolar singapurski Warszawa

Dolar singapurski (SGD) to oficjalna jednostka płatnicza w Singapurze, wprowadzona do obiegu w czerwcu 197 roku w miejsce obowiązującej wcześniej waluty (ringgit). Jest również akceptowany jako waluta w Brunei. 1 SGD dzieli się na 100 centów. Obecnie w obiegu znajdują się monety o nominałach 1, 5, 10, 20 i 50 centów oraz 1, 5 i 10 dolarów, a także banknoty o nominałach 1, 2, 5, 10, 20, 25, 50, 100, 500, 1000 i 10000 dolarów. Część banknotów o nominałach 2, 5 i 10 dolarów została wykonana z polimerów. Na wszystkich banknotach znajduje się podobizna Encika Yusofa bin Ishaka, czyli pierwszego prezydenta Singapuru.

Kurs dolara singapurskiego jest dość stabilny z uwagi na to, że podlega nadzorowi ze strony Monetary Authority of Singapore, czyli singapurskiego banku centralnego, który w razie potrzeby podejmuje natychmiastową interwencję. Dolar singapurski to jedna z chętniej wykorzystywanych walut na rynku forex, choć jej udział procentowy w rynku utrzymuje się poniżej 2%.

Kantor wymiany walut Korona w Warszawie oferuje konkurencyjne ceny hurtowe zakupu i sprzedaży dolara singapurskiego oraz wielu innych walut – zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą!

Aktualny kurs dolara singapurskiego

Skup dolara singapurskiego:

Sprzedaż dolara singapurskiego: